Na sklonku roku 2004 došlo k reinstalaci Pamětní síně hlineckého rodáka, sochaře Karla Lidického, trvající bez větších změn od roku 1982. V expozici je ponechán reprezentativní soubor Lidického plastik vhodně skloubený s tvorbou malířů Hlinecka . Nechybí obrazy od Oldřicha Blažíčka, Františka Kavána, Gustava Macouna, Ludvíka Kuby, Karla Beneše, Rudolfa Hanycha, Jaroslava Sodomky, Jaroslava Polanského, Karla Wagnera, Jaromíra Trojana, Bohumíra Komínka, Jiřího Zemana, Jiřího Vaňka a Miroslavy Zychové.
VíceVznik Městského muzea v Hořicích se datuje do roku 1887, tehdy ovšem bylo známé jako Archeologický a muzejní spolek. Založila jej skupina milovníků starých památek, většinou z řad místní inteligence, která se rozhodla pracovat na sběru a studiu mnohých památkových předmětů, kterým často hrozilo zničení.
VíceProhlídková trasa peckovského hradu zahrnuje celkem sedm interiérových místností, dále mučírnu a sklepení. Expozice v prvním a druhém patře je zaměřena na dějiny hradu, život a dílo nejznámějšího majitele Pecky Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic a obecněji na období renesance a raného baroka. Jedna z místností je věnována životu venkovských lidí v Podkrkonoší.
VíceHistorická expozice muzea vás seznámí na hmotných ukázkách se skutečně pozoruhodnou minulostí a kulturní atmosférou města, na kterou mají svůj vliv výrazné charakterové vlastnosti jeho obyvatel.
VíceDozvíte se něco o historii hradu a prohlédnete si nádvoří a přízemí Vartemberského paláce.
VíceMuzeum vzniklo z popudu věhlasného paleontologa, geologa a profesora zoologie na Karlově univerzitě, Dr. Antonína Friče, který se ve zdejších lázních léčil a často Bělohrad navštěvoval. Najdeme v něm přírodní zvláštnosti a vlastivědné exponáty. Dílo K. V. Raise a doplňkové výstavy, které se mění po měsíci. V průčelí jsou vsazeny mramorové desky se jmény vojínů padlých v l. světové válce.
Více